Suriye Askerleri İşte böyle işkence ediyor!

Esad'ın adamları işte böyle işkence ediyor!Esad'ın adamları işte böyle işkence ediyor!İnternete düşen yeni görüntüler Esad rejiminin çirkefliklerini bir bir ortaya koyuyor. Beşşar Esad'ın adamlarının yaptıkları kameralarda... İşte

o görüntüler:

Görüntülerde askerler tarafından tutuklanan ve minibüsle bilinmeyen bir yöne götürülen Suriyeliler askerlerin işkencesine maruz kalıyor. Cep telefonu kamerasıyla çektikleri görüntülerde askerler Beşar Esad'ı yücelten sloganlar atarak masum vatandaşları tekme tokat dövüyor.

Askerler gülüşmeler eşliğinde isyancıları yumrukluyor. Gözleri bağlı şekilde oturanlar üzerine çıkan ve tekmeleyen askerler insanların saçlarını çekerek kafalarını birbirlerine vuruyor.

Bu arada, akşam üzeri internet sitelerine düşen başka bir videoda da Suriye'nin Hama şehri dışında konuşlanmış olan binlerce asker, tutukladıkları bazı Suriyelileri tekmelerle ağır bir şekilde dövüyor. Hamalı oldukları belirtilen Suriyeli sivillerin, yalvarmalarına rağmen askerler işkence etmekten vazgeçmiyor.

'Suriye'de insanlık suçu işlendiğine dair deliller var'

BM İnsan Hakları Yüksek Temsilcisi Navi Pillay, Suriye'de insanlığa karşı suç işlendiğine dair "delillerin" bulunduğunu söyledi.

Pillay, Fransa'nın France 24 televizyonuna yaptığı açıklamada, delillerin insanlığa karşı suç işlendiğini gösterdiğini belirterek, BM Güvenlik Konseyi'nden bu konunun Uluslararası Ceza Mahkemesine sevk edilmesini istediğini belirtti.

Navi Pillay Suriye'de gösterilerin kanlı bastırılmasından sorumlu önemli görevlerde bulunan 50 Suriyelinin adının yer aldığı bir listeye sahip olduğunu söyledi.

"Vahşet devam ediyor. Hala insan hakları ihlal ediliyor" diyen Pillay, "Suriye rejiminin, aralarında çocukların da bulunduğu göstericileri öldürdüğüne, tutuklulara işkence ettiğine dair güvenilir ve sağlam delillere sahip olunduğunu" vurguladı.

Pillay, hükümetin bazı durumlarda, yaralıların tedavi edilmemesi için hastaneleri kapattığını da ifade etti.

Tags:     İnternet      Esad      rejim      Beşşar
Yorumlar (0)
Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir!
 

Köşe Yazarları